Hakkımızda

 
1989 yılında kurulan “OPTİM Obermeyer Proje A.Ş.” (OPTİM), "Kendi sorumluluğunda planlama ve projelendirme" ana ilkesi ile çalışmalarını sürdürmektedir. Firmamız, tecrübe birikimini, know-how ve her türlü teknik olanaklarını kullanarak, Türkiye'de çağdaş, rasyonel ve ekonomik bir mühendislik ve danışmanlık hizmetinin verilebilmesini amaç edinmiştir. Firmamız, ISO 9001:2000 kalite standartları kapsamında hizmet sunmaktadır. Bu doğrultuda, iç ve dış müşteri memnuniyeti birinci derecede üzerinde durulan konudur. Yapılan projelerin her aşamasında bu memnuniyetin korunması firmamızın başlıca ilkesidir. OPTİM, ulusal ve uluslararası meslek odaları ve organizasyonlara üyedir. Bu şekilde her türlü teknolojik ve mesleki gelişmeyi yakın olarak takip ve tatbik edebilmektedir. OPTİM, 6224 sayılı Yabancı Sermayesi Teşvik Kanunu ile 1567 sayılı Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkında Kanun ve Kanunlara ilişkin Kararname ve Tebliğler çerçevesinde kurulmuştur. En büyük ortağı “OBERMEYER Planen+ Beraten GmbH” firmasıdır. OPTİM, tecrübesi ve referansı, teknik birikimi ve olanakları ile birleştirilince; her türlü mühendislik alanında hizmet verebilecek büyük bir kapasite ortaya çıkmaktadır. Başlıca hizmet branşları, Ulaşım Altyapısı, Sağlık Yapıları, Sanat Yapıları, Çok katlı Yapılar, Çevre Mühendisliği ve Altyapı Projeleri, Su Kaynaklarını Değerlendirme Çalışmaları şeklinde sıralanabilir. Deneyimli teknik kadrosu ile OPTIM, yurtiçi ve yurtdışında faaliyetleri sürdürmekte, çeşitli kurumlara hizmet sunmaktadır. Bu kapsamda, Firma personelimiz birçok sözleşme ve şartname tipine vakıftır.
 
MİSYONUMUZ
Biz, inşaat sektörü ile ilgili tasarım, danışmanlık ve yapım kontrolluğu alanında; Bilgi, teknoloji ve mesleki yeterlilik gerektiren projeleri; çevre uyumlu, doğru, kolay  uygulanabilir ve güvenli şekilde yapar, zamanında teslim ederiz. Ana ilkemiz, gerçekleştirdiğimiz her işin daha sonraki işler için referans olmasıdır.
 
VİZYONUMUZ
OPTİM; Yurt dışında ve ülke genelinde kalitesiyle tanınan, ürettikleriyle marka olmuş, sektöründeki kalıcılığını sürekli iyileşme, müşteri odaklı yaklaşımı ve nitelikli projeleriyle başarmış bir firmadır.